Kratki nawiewu 

Jednymi z tych elementów wyposażenia wnętrza samochodu, które są dość niedoceniane przez kierowców, a wbrew pozorom mają bardzo duży wpływ na komfort podróżujących, są kratki nawiewu. Dzięki nim możemy ustawić kierunek napływu powietrza, uzyskując wysoki poziom komfortu – zarówno jeżeli mówimy o ciepłym powietrzu zimą, jak również chłodnym latem. Niestety, uszkodzenia kratek nawiewu zdarzają się i w przypadku jakichkolwiek problemów, warto szybko je wymienić. W tej kategorii znajdziecie Państwo wysokiej jakości kratki nawiewu o odpowiedniej wytrzymałości oraz funkcjonalności.

Brak produktów w tej kategorii

Kratki nawiewu 

Ich duże znaczenie wynika z tego, że – jak wspomnieliśmy na początku – pozwalają kierować ciepłe lub zimne powietrze w odpowiednie miejsce, a więc dają możliwość uzyskania odpowiednich warunków jazdy. Uszkodzone kratki mogą powodować, że powietrze nie będzie kierowane tam gdzie chcemy. W takiej sytuacji wyjście jest jedno – wymiana kratek nawiewu na nowe, dopasowane do konkretnego modelu pojazdu.

Dlaczego kratki nawiewu się psują? Powodów może być kilka – najczęściej dochodzi do uszkodzeń mechanicznych, np. złamania w wyniku ich zbyt gwałtownej obsługi. Powodem mogą też być warunki, w jakich pracują kratki – w wyniku częstych zmian temperatur (chłodzenie/grzanie), dochodzi do stopniowego zużycia się materiału i potencjalnych uszkodzeń. Pamiętajmy też o tym, że uszkodzeniu mogą ulec mechanizmy kratki, które należy raz na jakiś czas smarować – warto do tego celu zaopatrzyć się w specjalny smar silikonowy.

Zepsute kratki nawiewu? Postaw na nowe!

Bardzo istotne znaczenie ma zwrócenie uwagi na prawidłowość działania kratki, bo wszelkie problemy mogą doprowadzić do obniżenia komfortu jazdy, a nawet niewielka usterka, może – w wyniku zaniedbania – spowodować większą. Czasami przywrócenie funkcjonalności kratki nawiewu jest możliwe przy użyciu wspomnianego smaru silikonowego, ale w wielu przypadkach, w wyniku różnych uszkodzeń, konieczna może być wymiana kratki.

Jeszcze przed wymianą, należy zakupić odpowiednią część zamienną – musi ona być dopasowana do konkretnego modelu samochodu i musi to być właściwa kratka – lewa, centralna lub prawa. Po zaopatrzeniu się w odpowiedni produkt, wymianę kratki można zlecić specjaliście albo zająć się tym samodzielnie, ponieważ nie jest to skomplikowane zadanie. Tym bardziej, że w większości modeli kratka jest wciskana, a więc nie będą Państwu potrzebne specjalistyczne narzędzia. Wystarczy podważyć ją, wyciągnąć, a następnie zamocować nową. Problemem nie powinna być również wymiana kratek mocowanych na śruby, jednak w przypadku wątpliwości, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kratki nawiewu od cenionych na rynku producentów, a także przeznaczone do różnych modeli pojazdów. W znalezieniu odpowiedniego produktu pomoże specjalna wyszukiwarka, w której wystarczy określić model posiadanego samochodu, by w wynikach otrzymać sugerowane, pasujące kratki. Wysoka jakość wykonania sprawia, że będą to rozwiązania, które posłużą Państwu na przestrzeni wielu lat.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj