Dekielki 

Brak produktów w tej kategorii

Dekielki 

Dekielki, nazywane też kołpaczkami, to niewielkie plastikowe elementy, znajdujące się w środkowej części felg aluminiowych. Jak powszechnie wiadomo, felgi posiadają specjalne otwory centralne, dzięki którym możliwe jest bezproblemowe wyważanie kół – bez tego, proces ten byłby bardzo trudny albo, w niektórych przypadkach, niemożliwy. Otwór taki nie może jednak pozostać niezabezpieczony, ponieważ do piasty koła mogą dostawać się szkodliwe zanieczyszczenia, w tym woda, piasek czy sól drogowa. Dekielki są więc niezwykle ważnym elementem, który zabezpiecza piasty koła i jednocześnie pozwala uzyskać dużo atrakcyjniejszy wygląd samochodu.

Dekielki, dostępne na rynku, mogą być bardzo zróżnicowane – osoby, które wolą klasyczne rozwiązania i nie chcą się wyróżniać, mogą postawić na proste dekielki, pozbawione wzornictwa. Są one dużo tańsze od tych, w których zastosowano ciekawe wzornictwo i kolorystykę. Te oryginalniejsze są dedykowane osobom lubiącym oryginalny wygląd aut i chcącym spersonalizować wygląd swojego pojazdu, dostosowując go do własnego gustu, a przy tym uczynić pojazd dużo atrakcyjniejszym.

Kupujemy odpowiednie dekielki

Brak odgórnych standardów co do kompatybilności dekielków do felg sprawia, że ich kupowanie może okazać się dość trudne – bez zwrócenia uwagi na niektóre elementy, możecie Państwo zakupić nie ten, co narazi Was na dodatkowe, zbędne koszty. Dlatego też kupując dekielki do felgi, należy dopasować je przede wszystkim pod względem średnicy, ale nie tylko. Oprócz średnicy, warto również zwrócić uwagę na oznaczenia dekielka, znajdujące się po jego wewnętrznej stronie albo po prostu kupować oryginalne części, przeznaczone do konkretnego modelu felgi. Warto przy tym uważać na tzw. dekielki „uniwersalne”, które w teorii pasują do każdego rodzaju felgi, jednak w praktyce różnie z tym bywa – zawsze warto więc zwracać uwagę na stosowne oznaczenia. Należy również zwrócić uwagę na jakość wykonania dekielka, producenta i – o ile to możliwe – opinie innych użytkowników. Wysoka jakość tej części ma duży wpływ na sprawność kół w naszych samochodach!

Jeżeli chcecie Państwo postawić na najlepsze dekielki do felg od cenionych producentów, zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Zróżnicowane modele o odmiennym designie, pozwolą Państwu znaleźć takie, które będą idealnie dopasowane do Waszych gustów. Udostępniamy wyłącznie eleganckie, trwałe produkty, które są przy tym dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach!

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj