Dystanse 

Brak produktów w tej kategorii

Dystanse 

Dystanse do felg, nazywane również tulejami dystansowymi, to niewielkie części, montowane do felg aluminiowych. Najczęściej montowane są przez kierowców w celu upiększenia wyglądu samochodu – dzięki dystansom, pojazd prezentuje się oryginalniej i bardziej sportowo, co jednak nie jest jedynym powodem, dla którego warto postawić na tuleje dystansowe. Jak się bowiem okazuje, dają one również korzyści związane z prowadzeniem auta – wielu specjalistów uważa, że dzięki nim precyzyjniej kieruje się samochodem w trakcie pokonywania zakrętów. Co więcej – dystanse do felg są bardzo przydatne podczas montażu akcesoryjnych felg, odmiennych od fabrycznych rozwiązań producenta, a nawet niezbędne – np. przy montażu większych hamulców.

Jak dobierać dystanse i czym mogą się one różnić?

Jak się okazuje, każdy kierowca ma możliwość zakupienia wielu części tego rodzaju – najważniejsze podczas wyboru konkretnej tulei dystansowej jest dokładne dopasowanie jej wymiarów do posiadanego pojazdu. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w naszym kraju, dystanse nie mogą bowiem wystawać poza obrys pojazdu, czyli błotnik. Efekty niedostosowania się do przepisów mogą być bardzo nieprzyjemne dla kierowcy – mowa tutaj przede wszystkim o nieprzedłużeniu ważności badania technicznego, a nawet zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego. Warto też pamiętać, że wystające dystanse stwarzają niebezpieczeństwo na drodze.

Wyróżniamy trzy podstawowe typy tulei dystansowych:

  • przykręcane do felg – w tym rozwiązaniu dystanse przykręca się do piasty, a potem do tulei montowana jest obręcz koła; uważane są za najtrwalsze i najsolidniejsze rozwiązania,

  • przelotowe bez kołnierza centrującego – montowane przy wykorzystaniu kołnierza centrującego piasty, uważane za najprostsze rozwiązania tego typu,

  • przelotowe z kołnierzem centrującym – posiadają własny kołnierz centrujący, a mocuje się je za pomocą śrub.

Dystanse dzielimy również na takie, które montuje się za pomocą śrub oraz nakrętek, które przykręca się do szpilek – warto przed zakupem dowiedzieć się o sposobie montażu w konkretnym produkcie, by kupić odpowiednie tuleje dystansowe. Istnieje możliwość samodzielnego montażu dystansów – nie jest to zadanie skomplikowane i poradzą sobie z nim nawet mało doświadczeni mechanicy-amatorzy.

Jeżeli chcecie Państwo zainwestować w najlepsze dystanse od cenionych producentów – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziecie w niej rozwiązania wytrzymałe, estetyczne i funkcjonalne, które dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj