Zawory (wentyle) 

Brak produktów w tej kategorii

Zawory (wentyle) 

Odpowiednie ciśnienie w oponach samochodu jest kluczowe dla jego bezpieczeństwa, a także potrafi znacznie zmniejszyć koszty podróży. Zbyt niskie ciśnienie zwiększa spalanie pojazdu oraz sprawia, że opony znacznie szybciej się zużywają. Co gorsza, wydłuża także drogę hamowania pojazdu aż o 1/5, przez co bezpieczeństwo jazdy jest o wiele niższe, niż w przypadku auta o dobrze dopompowanych oponach. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze oraz znacznie zmniejszyć koszty podróży, należy regularnie kontrolować ciśnienie powietrza – główną w tym pomocą będą zawory, czyli inaczej wentyle samochodowe.

Wentyl umożliwia łatwe i szybkie dopompowanie opony, co pozwala na zwiększenie w niej ciśnienia powietrza. Pozwala także na zmniejszenie jego poziomu, jeśli jest za wysoki. Jest to więc kluczowy element, ułatwiający dbanie o bezpieczeństwo jazdy. Dzięki niemu każdy kierowca może samodzielnie regulować wartość ciśnienia, bazując na parametrach zalecanych przez producenta pojazdu – w przypadku każdego modelu wymagane są inne wartości, zależne od jego wagi, wielkości i dodatkowego obciążenia.

W ofercie naszego internetowego sklepu z częściami motoryzacyjnymi znajduje się szeroki wybór zaworów samochodowych – oferujemy zarówno klasyczne zawory amerykańskie (wentyle Shradera), jak i zawory ukryte, stosowane coraz częściej w nowoczesnych autach. Nasz asortyment to wyłącznie sprawdzone produkty, pochodzące od renomowanych producentów – odznaczają się bardzo wysoką jakością wykonania i trwałością, dzięki czemu mogą bezawaryjnie służyć przez wiele lat.

Wymiana zaworów (wentyli)

W przypadku zauważenia regularnej utraty ciśnienia w oponie, warto sprawdzić szczelność zaworów (wentyli) – mogą być główną przyczyną problemu. W takiej sytuacji należy możliwie jak najszybciej wymienić dany element, aby zapobiec dalszej ucieczce powietrza i konieczności ciągłego dopompowywania kół.

Główną przyczyną uszkodzenia wentyli jest ich odkształcanie się na skutek sił oddziałujących na oponę podczas przyspieszania, hamowania i manewrów. Nawet najmniejsze odkształcenie może spowodować nieszczelność, prowadzącą do utraty ciśnienia w oponie.

Warto wymieniać wentyle przy okazji sezonowej wymiany kół – nie jest to kosztowny zabieg, a ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Najlepiej wybierać produkty od renomowanych producentów – dostępne w naszym sklepie części odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością, a przy tym są także dostępne w atrakcyjnych cenach.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj