Mieszki ochronne 

Elementy wyposażenia wnętrza kabiny pełnią przede wszystkim funkcje zabezpieczające, a także zwiększające komfort użytkowania poszczególnych podzespołów. Takie właśnie funkcje pełnią mieszki ochronne, nakładane na drążki skrzyni biegów – to właśnie dzięki nim obsługa skrzyni biegów jest komfortowa, a do tego skrzynia jest zabezpieczona przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby wpływać na jej niewłaściwe funkcjonowanie. W tej kategorii znajdziecie Państwo najlepsze mieszki, dostępne w konkurencyjnych cenach!

Brak produktów w tej kategorii

Mieszki ochronne 

Czym są mieszki ochronne? To rodzaj specjalnych pokrowców, które nakładane są na drążki skrzyni biegów i które mają trzy podstawowe funkcje:

  • ochronę skrzyni biegów przed czynnikami zewnętrznymi – przede wszystkim różnego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogłyby dostać się do wnętrza i wpłynąć negatywnie na działanie skrzyni biegów – pozwala to zachować większą żywotność urządzenia,

  • zwiększenie estetyki wnętrza samochodu – dzięki mieszkom ochronnym, drążek skrzyni biegów wygląda po prostu lepiej, zwiększając ogólną estetyką pojazdu,

  • wyższy komfort użytkowania skrzyni biegów – dzięki mieszkom, użytkowanie drążka skrzyni biegów jest wygodniejsze, co ma również wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Niestety, mieszki ochronne, tak jak każdy inny element wyposażenia samochodu, jest narażony na zużycie – ze względu na intensywną eksploatację spadają nie tylko walory estetyczne produktu (wyciera się on), ale również obniża się wygoda użytkowania. W takiej sytuacji wskazana jest wymiana mieszka – dla estetyki wnętrza samochodu i komfortu jazdy.

Ze względu na dużą różnorodność produktów tego typu, możecie Państwo postawić na mieszki ochronne wykonane z różnych materiałów, w tym także skóry, która może posiadać wiele zróżnicowanych kolorów. Skórzane mieszki ochronne, uważane są za najbardziej wytrzymałe i prezentują się najlepiej, spośród wszystkich dostępnych tego typu produktów, dlatego warto w nie zainwestować.

Jak wymieniać mieszki ochronne w samochodach?

Jest to czynność bardzo prosta, którą możecie Państwo wykonać samodzielnie. Najpierw należy zdjąć starty mieszek, pociągając w górę za jego dolną część i – już pod odczepieniu – ściągając go z drążka. Zwykle mieszki wyposażone są w plastikowe obejmy, po których wyrwaniu, pokrowiec bez problemu można zdjąć z drążka, bez siłowania się z gałką. Po tej czynności wystarczy nałożyć nowy mieszek i umocować go za pomocą specjalnych „ząbków”, pełniących rolę uchwytów. Jeżeli pokrowiec nie posiada na nie otworów, wystarczy zrobić je nożyczkami.

W skład oferty naszego e-sklepu wchodzą mieszki ochronne skórzane od najlepszych producentów, które spełniają oczekiwania zarówno pod względem wytrzymałości, jak i ogólnej estetyki. Chcąc spełniać oczekiwania Klientów, posiadamy w ofercie również mieszki na hamulec ręczny, a nawet pokrowce na gałkę, by użytkowanie drążka było jeszcze bardziej komfortowe. Dzięki wyszukiwarce, dopasujecie Państwo produkt do swojego samochodu!

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj