Osłony 

Osłony

Układ wydechowy składa się z wielu elementów, często również tych bardzo niepozornych, o których istnieniu większość kierowców nie zdaje sobie sprawy. I czasami to właśnie one, a nie te bardziej znane elementy, jak tłumik czy katalizator, są powodem pojawienia się problemu z użytkowaniem samochodu. Jednymi z takich elementów są osłony termiczne w układzie wydechowym, których uszkodzenie może mieć zły wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W tej kategorii znajdziecie Państwo osłony dopasowane do różnych marek i modeli samochodów.

Brak produktów w tej kategorii

Osłony 

Praca silnika spalinowego generuje bardzo wysokie temperatury, a temperatury spalin, przepływających przez rurę przednią układu wydechowego, mogą sięgać nawet 800 stopni Celsjusza! Taka ilość ciepła może mieć bardzo negatywny wpływ na inne części samochodowe, a nawet prawidłową pracę silnika, dlatego też niezbędnymi elementami w układach wydechowych samochodów są właśnie osłony termiczne, a także specjalistyczne taśmy i maty. Ich podstawowym celem jest stabilizowanie temperatury, co sprzyja żywotności wszystkich elementów, znajdujących się w układzie wydechowym. Co więcej – osłony i taśmy termoizolacyjne są w stanie poprawiać jakość pracy silników, dlatego też korzystanie z nich jest absolutnie wskazane. Oczywiście osłony pełnią ważną rolę zarówno w samochodach osobowych, jak również innych – np. modelach sportowych.

Aby odpowiednio regulować temperaturę pracy w układzie wydechowym, montowane są różnego rodzaju osłony termiczne:

  • tłumików,

  • turbin,

  • katalizatorów,

  • rur wydechowych.

Dzięki temu właściciel samochodu ma pewność, że wszystkie elementy układu wydechowego są odpowiednio zabezpieczone przez negatywnymi skutkami wysokich temperatur.

Uszkodzona osłona? Wymień ją jak najszybciej!

Oczywiście, tak jak w przypadku innych części, również osłony termiczne mogą ulegać uszkodzeniu (pękaniu). Czasami dochodzi także do ich poluzowania albo odczepienia się, co również może prowadzić do uszkodzenia elementu. Brak osłony powoduje, że katalizator, tłumik czy rura wydechowa, narażone są na działanie nadmiernie wysokich temperatur, co może prowadzić do ich uszkodzenia – warto więc reagować szybko, by nie narazić się w przyszłości na wysokie koszty wymiany jednej z tych części.

Jeżeli więc zauważyliście Państwo uszkodzoną osłonę albo słyszycie regularny dźwięk stukania o różnym natężeniu, warto udać się do warsztatu albo zamówić część i jak najszybciej ją wymienić.

W naszym e-sklepie znajdziecie szeroki wybór osłon termicznych, które wykonywane są przez cenionych producentów, a co za tym idzie – z wysokiej jakości materiałów. Są więc odpowiednio wytrzymałe i właściwie stabilizują temperaturę, zapewniając częściom, znajdującym się w układach wydechowych, pełne bezpieczeństwo. Dzięki rozbudowanemu asortymentowi osłon, znajdziecie Państwo części idealnie dopasowane do modelu posiadanego przez Was samochodu – ułatwieniem w poszukiwaniach jest specjalna wyszukiwarka.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj